Hliníkové boční dveře se nejčastěji využívají jako pohodlný, vedlejší vchod do garáže vybavené sekčními nebo rolovacími vraty. Dvoukřídlé garážové dveře obvykle samy plní funkci vrat a jsou obzvláště vhodné do budov s atypickým stavebním řešením. Oba typy dveří musí zaručovat účinnou garážová ochranu, trvanlivost, přiměřenou úroveň izolace, elegantní vzhled i pohodlnou obsluhu.

Jednokřídlé boční dveře

Boční dveře slouží jako pohodlný doplňkový vstup do garáže. Obzvlášť praktické jsou, když garáž slouží i na jiné potřeby, např. na uskladnění nářadí nebo zahradního vybavení.

Výplň křídla bočních dveří sestává z garážových panelů zateplených polyuretanovou pěnou. Panely mohou mít tloušťku až 60 mm. Je to řešení známé z nejteplejších vrat KRISPOL, jediných vrat na trhu postavených z panelů o tloušťce 60 mm po celé výšce. Takové teplé dveře a vrata se dobře ověří iv pasivních domech.

Boční dveře mohou být zvnějšku potažené syntetickou fólií v několika desítkách vzorů, malované v jedné z více než 200 barev nebo může být na nich nanesen strukturální nátěr (barva panelů zevnitř zůstává bílá). Ve většině případů je rám dveří potažen stejnou syntetickou fólií nebo je zhotoven ve stejném barevném odstínu jako je výplň.

Dvoukřídlé garážové dveře

Vysokou tepelnou a zvukovou izolaci garážových dveří zajišťuje konstrukce založená na teplém systému tepelně izolovaných profilů, a také výplň ve formě panelů o tloušťce 40 mm, které jsou zateplené polyuretanovou pěnou.

Garážové dveře svým konstrukčním řešením navazují na křídlová vrata, řešení, které se v garážích dlouhodobě používá v praxi. V současnosti však obsluha takových dveří může být zautomatizovaná a dveře mohou být ovládány také pomocí dálkového ovladače. Na kontrolu přístupu lze použít nejnovější technologie, jako jsou čtečky otisků prstů nebo kódovací klávesnice.

Díky neobyčejně široké nabídce rozměrů mohou být dveře sladěny i při netypických projektech. Nejnovější systémy profilů umožňují výrobu garážových dveří s šířkou až 2800 mm.

Výplň křídel dveří je zhotovena z nejkvalitnějších garážových panelů. V nabídce proto najdete všechny vzory ražení které jsou dostupné v kolekcích sekčních vrat KRISPOL. V paletě barevných odstínů se nachází více než 200 barev RAL, a také autorská kolekce syntetických fólií obsahující mimo jiné moderní vzory v imitaci dřeva a kovové antracity.